jtemplate.ru - free extensions for joomla

Jacek Pulikowski REKOLEKCJE

Zachęcamy do udziału Warsztatach z Jackiem Pulikowskim

 

Czytaj więcej...

BIBLIA AUDIO superprodukcja

 

Czytaj więcej...

o. Bashobora dla małżeństw

O. John Bashobora, ugandyjski kapłan, który w ubiegłym roku poprowadził w licheńskim Sanktuarium rekolekcje charyzmatyczne dla 30 tysięcy wiernych, po raz drugi zawita do Lichenia. Tym razem przybędzie, aby spotkać się i poprowadzić weekendowe rekolekcje dla małżeństw borykających się z niepłodnością (9-12 lipca).

Czytaj więcej...

Wspólna lista - propozycja dla czytelników portalu

Drodzy czytelnicy portalu Familia Christiana. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem dodania do strony nowego działu z pomysłami na wspólne spędzanie czasu w rodzinie.
Na pomysł natchnął mnie Josh McDowell dołączając do jednej ze swoich książek załącznik: „60 fajnych rzeczy, które tata może robić ze swoimi dziećmi”.

Czytaj więcej...

Nowy wykład Jacka Pulikowskiego

 Zapraszamy do posłuchania wykładu dr. Jacka Pulikowskiego. Nowy wykład pt "Szczęście w małżeństwie i rodzinie", wygłoszony w Blackburn zamieszczony został TUTAJ

1 czerwca marsze dla rodziny

Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w Polsce. W ciągu najbliższych tygodni, w ponad 130 miastach w całej Polsce, przejdą Marsze dla Życia i Rodziny.

Czytaj więcej...

Nowe filmy

Zapraszamy do zobaczenia 4 nowych filmów z Panem Jackiem Pulikowskim oraz jednego filmu z Panią Marią Popkiewicz

Czytaj więcej...

Kongres Polskiej Rodziny już 17 maja

Polska potrzebuje zmiany, która sprawi, że nasze i przyszłe pokolenia będą wzrastały w otoczeniu umożliwiającym integralny rozwój. Podstawy nowego ładu powinny opierać się m.in. na uznaniu rodziny za centralną instytucję porządku społecznego – przyjęli we wspólnej deklaracji organizatorzy Kongresu Polskiej Rodziny, który odbędzie się 20 kwietnia w Warszawie.

Czytaj więcej...

List otwarty do Marii Lorek, autorki darmowego elementarza.

Licząc na jak największe zaangażowanie, zamieszczam treść ogłoszenia Fundacji Mamy i Taty:

Czytaj więcej...

Konferencja 12 kwietnia 2014 roku WARSZAWA

Czytaj więcej...

Film dla Twojego dziecka już na DVD

Z radością informuję, iż jest już w sprzedaży doskonały film dla dzieci "Największy z cudów". Od strony technicznej pozostawia wiele do życzenia, jednak myślę, że dzieciom to będzie najmniej przeszkadzało. Liczy się treść, a w tym przypadku jest bardzo wartościowa. Wejdź i zobacz zwiastun.

Czytaj więcej...

Kurs „Gender – ukryta prawda” – pierwszy interaktywny kurs anty-genderowy w Polsce!

Kurs „Gender – ukryta prawda” ma na celu odkłamanie wdrażanych (często przymusowo) rozmaitych programów (w przedszkolach, szkołach, na wyższych uczelniach) zawierających ideologię gender, określaną dla niepoznaki jako „równouprawnienie” czy „równość płci”.

Czytaj więcej...

Co nowego w Familia Christiana

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi ciekawymi materiałami zamieszczonymi na stronie Familia Christiana.
Co szczególnie polecam:

Czytaj więcej...

Dwa nowe wywiady

Zapraszam do działu "czytelnia", gdzie zamieszczone zostały dwa ciekawe wywiady.
"Wzór nad wzory" oraz "Jak być szczęśliwą".

Czytaj więcej...

Dwa nowe filmy dr. Pulikowskiego z cyklu 2 ryby

W dziale "multimedia" zamieszczone zostały dwa nowe filmy dr. Jacka Pulikowskiego z cyklu 2 ryby.
Ojciec - dyrygent oraz Ojciec - przewodnik.
Wkrótce kolejny film - Mężczyzna – Tatuś.

Filmy można zobaczyć w tym artykule, lub przenosząc się do wspomnianego wcześniej działu.

Czytaj więcej...

Rekolekcje montfortańskie

Pragniemy zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w rekolekcjach przygotowujących do całkowitego ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi na wzór naszego papieża Jana Pawła II. Nie ma doskonalszej drogi do Jezusa jak przez Jego świętą Matkę. Ona w sposób doskonały będzie prowadzić Twoją rodzinę na drodze do świętości o ile całkowicie zawierzysz Jej siebie i swoją rodzinę.

Czytaj więcej...

dr E. Michael Jones - FILM z konferencji

“Sex jako narzędzie kontroli politycznej”
Pod takim hasłem odbył się w polsce cykl konferencji, które wygłosił dr E. Michael Jones.
Szczególnie dla osób, które nie mogły osobiście uczestniczyć w konferencji, zamieszczamy film z tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Konferencja Gabriele Kuby - FILM

Pod koniec listopada br. informowaliśmy Państwa o konferencjach dr Gabriele Kuby dot. Gender. Dziś zamieszczamy film z jednej z konferencji. Mamy nadzieję, że chętnie zobaczą go osoby, które nie mogły osobiście uczestniczyć w spotkaniach.

Czytaj więcej...

Dr E. Michael Jones w Polsce. Warszawa,Wrocław,Poznań, Toruń, Kraków.

Niebawem zagości w Polsce niezwykły gość z USA - dr E. Michael Jones - autor Książki Libido Dominandi. Seks jako narzędzie społecznej kontroli”.
Michael Jones wystąpi w pięciu miastach Polski z cyklem wykładów: “Sex jako narzędzie kontroli politycznej”, które, jak mamy nadzieję, wniosą wiele do obecnie toczącej się dyskusji dotyczącej  politycznie wprowadzanej przez różne czynniki zaostrzonej seksualizacji dzieci i dorosłych oraz ideologii gender. Autor dysponuje znacznym dorobkiem badawczym w dziedzinie historii, socjologii i politologii zjawisk towarzyszącym tym obcym kulturowo procesom. W Stanach Zjednoczonych po napisaniu książki Libido dominandi stał się jednym z autorytetów w tej dziedzinie. W Polsce może być znany m.in. dzięki dr Gabriele Kuby – powołuje się ona na jego pracę w pierwszym rozdziale swojej książki “Globalna rewolucja seksualna”, poświęconym historii rozwoju przewrotu obyczajowego na świecie.

Czytaj więcej...

Krótkie ale treściwe - NOWE FILMY

Informujemy, iż w dziale "Multimedia", część poświęcona filmom została rozbudowana o cykl krótkich filmów nakręconych przez redakcję 2RYBY.PL
Za zgodą redakcji zamieszczamy te filmy, które odnoszą się do tematów rodziny, małżeństwa, rodzicielstwa.
Na chwilę obecną zamieszczamy trzy działy: ks. Mirosława Malińskiego, Pana Jacka Pulikowskiego oraz Pani Marii Popkiewicz-Ciesielskiej.
Dołożymy wszelkich starań aby poszczególne działy były na bieżąco aktualizowane.
Zapraszamy i życzymy miłego oglądania. Przejdź do filmów>>>

Gender kompromitacja - FILM

Na portalu Rebelya zaprezentowany został film „Hjernvask” (Pranie mózgów) z polskimi napisami. Jego autorem jest Harald Eia, znany w Norwegii komik, który w prosty sposób skompromitował w tym kraju ideologię gender.

Czytaj więcej...

Konferencja - Gender – ochroń swoje dziecko

Już w sobotę 23 listopada br., o godz. 14:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie, ul. Warszawska 24, odbędzie się współorganizowana przez Stowarzyszenie Rodziców „Na Fali” konferencja pt.:
„GENDER — OCHROŃ SWOJE DZIECKO!”
Warto zaprosić jak najszersze grono rodziców, wychowawców, nauczycieli, którzy zabiegają  o dobre wychowanie, a przy tym podzielić się wartościowymi propozycjami z innymi.

Czytaj więcej...

Konferencja - Kobieta w czasach gender. Wychowanie dziewcząt w dobie antywartości

Szkoła dla dziewcząt „Strumienie” zaprasza rodziców i wychowawców na konferencję „Kobieta w czasach gender. Wychowanie dziewcząt w dobie antywartości”. Gościem specjalnym konferencji, która odbędzie się 23 listopada w Józefowie k. Otwocka, będzie dr Gabriele Kuby – niemiecka socjolog, badacz i autorka licznych książek poświęconych gender.

Czytaj więcej...

Boga humory na ludzkie amory

Zapraszamy do działu "Multimedia", gdzie zamieszczone zostały trzy konferencje księdza Mirosława Malińskiego. W ramach rekolekcji "Boga humory na ludzkie amory", zamieszczone zostają trzy konferencje:

- świat jest seksualny,

- problemy z dogadywaniem się w małżeństwie,

- o przygodzie ojcostwa i macierzyństwa.

Nowe warsztaty i rekolekcje

Informujemy, iż zaktualizowany został wykaz spotkań, warsztatów i rekolekcji. Do głównej tabeli dodano dwadzieścia osiem pozycji, natomiast niżej wstawiona została nowa tabelka, zawierająca szczegółowy wykaz spotkań organizowanych przez ruch rekolekcyjny Spotkania Małżeńskie.Zapraszamy do zapoznania się z WYKAZEM

Podejmij wyzwanie

 

Czytaj więcej...

Piękny wiersz Brata Bogumiła

Zapraszamy do przeczytania pięknego wiersza Brata Bogumiła Mariana Adamczyka, "Głos niemowlęcia".
Jest to 46 list z książki "Listy z pokutnej Trasy".
Brat Bogumił wyraził zgodę na publikację wiersza na naszej stronie, a modląc się za swoich czytelników postanowił także otoczyć modlitwą osoby odwiedzające naszą witrynę.
Serdecznie dziękujemy.
Przejdź do wiersza >>>

List do Prezydenta

21 czerwca 2013 r., w Sejmie 229 posłów z PO, SLD, i Ruchu Palikota głosuje za skierowaniem do pracy w komisjach sejmowych projektu ustawy wprowadzającego zakaz dyskryminacji ze względu na tzw. "tożsamość płciową" i "ekspresją płciową", definiującego jako przejaw zakazanej dyskryminacji tzw. "molestowanie" czyli stwarzanie "wrogiej" lub "uwłaczającej atmosfery" wobec osób manifestujących swą "orientację seksualną", "tożsamość" lub "ekspresję płciową".

Czytaj więcej...

Spotkania małżeńskie - współpraca

Z nieskrywaną radością informujemy, iż weszliśmy we współpracę z ruchem rekolekcyjnym SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE.

Spotkania Małżeńskie (ang. Encounters of Married Couples) są międzynarodowym stowarzyszeniem wiernych, uznanym Dekretem Papieskiej Rady do Spraw Świeckich Nr 752/09/S-61/B-109 z dnia 15 sierpnia 2009 r. Dekret ten zatwierdza również Statut Stowarzyszenia.

Czytaj więcej...

Dwa ciekawe artykuły w czytelni

W aktualnych artykułach, w dziale "Czytelnia", zamieściliśmy dwie nowe pozycje warte przeczytania: "Ojcostwo do sześcianu" oraz "Czy to normalne, że dziecko nie pyta o seks?". Zapraszamy do lektury.

Przejdź do artykułów >>>

Modlitwa - ciekawe rozważania na temat relacji z Bogiem

Obszerny i ciekawy tekst na temat modlitwy.
Wprawdzie nie odnosi się on bezpośrednio do rodziny, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż modlitwa odgrywa olbrzymią rolę zarówno w indywidualnym życiu chrześcijanina jak i w życiu rodziny oraz przez wzgląd na wartość tekstu, postanowiłem zamieścić całą treść w dziale z aktualnymi artykułami. >PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU<

Spotkania Małżeńskie, 20-23 września, Pelpin

Spotkania Małżeńskie - weekendy dla par, które umożliwiają prowadzenie dialogu i autentycznego spotkania - to ruch, który rozprzestrzenia się w wielu krajach. O ich istocie, skuteczności i znaczeniu mówią w wywiadzie dla KAI inicjatorzy i animatorzy Spotkań Irena i Jerzy Grzybowscy w przededniu międzynarodowego Zjazdu, który odbędzie się w Pelplinie w dniach 20-23 września.

Czytaj więcej...

Jeden z nas

 Familia Christiana wspiera kampanię "Jeden z Nas"

Inicjatywa “Jeden z Nas” to największa akcja pro-life na naszym kontynencie i pierwsze wspólne działanie wszystkich organizacji broniących życia z całej Europy.

Czytaj więcej...

Przez śmiech do lepszego małżeństwa

FENOMENALNE konferencje dla małżeństw ukazały się na płytach dvd. Mark Gungor w wyjątkowy sposób przedstawia nam prawdy jakie powinniśmy znać jeśli chcemy aby nasze małżeństwo stało się lepsze. Przeczytajcie opis, zobaczcie zwiastun i oceńcie sami czy warto dokonać zakupu. Ja mogę powiedzieć jedno - WARTO! (opis i zwiastun)

Książka "Wzorowy ojciec"

W dziale z polecanymi książkami zamieszczona została pozycja "Wzorowy ojciec" autorstwa Gordona MacDonalda. Nie ukrywam, iż nie zgadzam się z zamieszczona tam teorią o wymierzaniu dzieciom kar cielesnych - jestem ich przeciwnikiem, jednak pozostała część lektury jest wartościowa i zdecydowanie warta polecenia. (przejdź do książki)

Wypociny Wysokich obcasów

Gazeta Wybiórcza nie zawodzi nigdy. Tym razem "ekskluzywny" dodatek "Wysokie obcasy" zamieszcza dywagacje na temat pracy mężczyzn, wychowywania dzieci i podziału obowiązków pomiędzy kobieta a mężczyzną. Artykuł został zaczerpnięty z portalu fronda.pl (przejdź do artykułu)

Nowy artykuł ks. Marka Dziewieckiego

W "aktualnych artykułach", w dziale "czytelnia" zamieszczony został ciekawy artykuł ks. Marka Dziewieckiego, w którym przypomina on jak bardzo przyszłość narodu jest uzależniona od tego, co dzieje się między mężczyzną i kobietą, a zwłaszcza między mężem i żoną.
Zapraszamy do lektury. (przejdź do artykułu)