jtemplate.ru - free extensions for joomla

Papież na audiencji ogólnej: powinno się bardziej docenić rolę i opinię matek

Matki są opiewane w poezji, ale społeczeństwo nie docenia ich centralnej roli. Co więcej, często żeruje na ich gotowości do poświęceń dla swych dzieci, by zaoszczędzić na świadczeniach socjalnych – powiedział Ojciec Święty na audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez o rodzinie, mówił dziś o macierzyństwie, nawiązując do obchodzonej 1 stycznia uroczystości Maryi Bożej Rodzicielki.

Czytaj więcej...

Zmiana w uldze rodzinnej może zaszkodzić. Rodziny stracą zasiłek!

Proponowana zmiana w uldze rodzinnej może pozbawić polskie rodziny środków do życia! Rodzice nawet 200 tys. dzieci, korzystając z ulgi w PIT, mogą stracić zasiłek rodzinny – alarmuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj więcej...

„MEN uczy, jak się brandzlować”. Kopacz przerywa: Proszę pana, w sejmie są młodzi ludzie

Ewę Kopacz oburzyło, kiedy w sejmie, w obecności młodzieży, cytowano fragmenty publikacji wspieranej przez MEN. Wcześniej sama dopuściła procedowanie inicjatywy obywatelskiej, dotyczącej zmian w Kodeksie karnym, przewidującej kary za edukację seksualną nieletnich.
 

Czytaj więcej...

Mariusz Dzierżawski dla Fronda.pl: „Elita polityczna oderwała się od społeczeństwa”

„Wynik głosowania w Sejmie dobitnie pokazuje, że nasza elita polityczna oderwała się od społeczeństwa” – mówi dla Fronda.pl Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Czytaj więcej...

Projekt "Stop Pedofilii" odrzucony. Zobacz listę nazwisk posłów, którzy godzą się na seksualizację dzieci!

Niestety posłowie odrzucili projekt społeczny "Stop Pedofilii". Próba zablokowania seksualizacji polskich dzieci nie udała się. Posłowie nie chcą w ogóle zajmować się społecznymi inicjatywami. To skandal

Czytaj więcej...

NIE dla związków partnerskich i in-vitro

Związki partnerskie podważają instytucję małżeństwa, in-vitro oznacza z kolei niszczenie życia ludzkiego. Dlatego Kościół nigdy nie zaakceptuje tych spraw - przekonywał kard. Stanisław Dziwisz.

Czytaj więcej...

Kolejne przedszkola wolne od gender!

Cztery przedszkola prowadzone przez Stowarzyszenie „Ku Przyszłości” z Partyni otrzymały certyfikat „Przedszkole Przyjazne Rodzinie”. Dzieci, które do nich uczęszczają, nie usłyszą o gender.

Czytaj więcej...

Lesbijki chciały zabić kupione dziecko z Downem

Para lesbijek zamówiła u swojej przyjaciółki dziecko. Gdy okazało się, że ma zespół Downa i może umrzeć tuż po urodzeniu, zażądały jego zabicia.

Czytaj więcej...

Wszystko dla brata - FILM

Niezwykła historia braterskiej miłości. Ośmiolatek ukończył triathlon ze swoim ciężko chorym bratem. Razem przepłynęli 200 metrów, przejechali prawie pięć kilometrów na rowerze i przebiegli półtora kilometra w upale. Na mecie były oklaski i gratulacje, bo chłopcy udowodnili, że siła tkwi w rodzinie

Czytaj więcej...

Pani Agnieszka chce miliona złotych zadośćuczynienia od szpitala Świętej Rodziny

Kobieta, której aborcji odmówił prof. Bogdan Chazan, będzie żądać od szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie zadośćuczynienia w wysokości miliona złotych.

Czytaj więcej...

NIK o zapobieganiu patologiom w szkołach

Dzieci i młodzież wciąż narażone są na zjawiska patologiczne w szkołach. Nasilają się "tradycyjne" formy przemocy słownej i fizycznej, a dodatkowo rozwijają się nowe, w cyberprzestrzeni. Szkoły od lat nie radzą sobie z problemem: nie diagnozują sytuacji, a nauczyciele nie zawsze potrafią rozpoznawać zagrożenia. Szkoły nie otrzymują też odpowiedniego wsparcia od władz samorządowych ani rządu. Rządowy program "Bezpieczna i przyjazna szkoła" zakończył się niepowodzeniem. NIK zwraca uwagę, że warunkiem wdrożenia skutecznych działań zapobiegawczych jest rozpoznanie realnych problemów.

Czytaj więcej...

Odwołanie do sądu pracy prof. Chazana może zakończyć się sukcesem!

Działania aborterów w Szpitalu Świętej Rodziny już niebawem mogą się zakończyć. Dziś prof. Bogdan Chazan składa do sądu pracy odwołanie od decyzji Hanny Gronkiewicz Waltz.

Czytaj więcej...

Feministki będą konsultować ustawę o in vitro

Minister zdrowia przygotował projekt ustawy „o leczeniu niepłodności metodą in vitro”. I będzie go konsultował z feministkami, ale już nie z genetykami.

Czytaj więcej...

Lincz za obronę życia

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zwolniła profesora Bogdana Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny. Sprawa trafi teraz do sądu pracy.

Czytaj więcej...

Nie zgadzam się z Panem Panie Tomaszu

(...)ojcowie – wbrew nachalnej propagandzie bezstresowego wychowania – dopuszczają kary cielesne. I nie ma w tym ani nic dziwnego, ani skandalicznego.

Czytaj więcej...

Ośmioletnie "wampy" w reklamie bielizny

"Seksualizacja dzieci" to zwykle hasło kuriozalnych sporów światopoglądowych prowadzonych przez ludzi pokroju Krystyny Pawłowicz, czy Janusza Korwin-Mikkego. W rzeczywistości to jednak realny problem, który nie istnieje na lekcjach biologii i wychowania seksualnego, a zwykle dotyczy reklamy i showbiznesu. Ostatni przykład to finansowana z funduszy unijnych firma Ballerina, która uznała, że małe dziewczynki zasługują na równie wyzywającą bieliznę co ich mamy. I że w zasadzie niczym reklama tej bielizny nie musi różnić się do oferty dla dorosłych.

Czytaj więcej...

Znikający "matka" i "ojciec" - firma tłumaczy

Firma Vulcan, odpowiedzialna za wprowadzenie w obieg formularzy zgłoszeniowych do szkół, w których słowa "matka" i "ojciec" zostały zastąpione sformułowaniami "pierwszy rodzic" i "drugi rodzic", nadesłała w tej sprawie oświadczenie.

Czytaj więcej...

List do MEN ws. znikających "ojców" i "matek"!

Czy MEN świadomie nie zadbał, aby na szkolnych formularzach znajdowały się sformułowania „ojciec” i „matka”? Tak uważa poseł PiS i kieruje w tej sprawie list interwencyjny do minister Kluzik Rostkowskiej.

Czytaj więcej...

"Ojciec" i "matka" znikają z formularzy

Uczniowie zgłaszający się do niektórych polskich szkół, muszą wpisywać dane ojca i matki jako „pierwszego rodzica” i „drugiego rodzica”.

Czytaj więcej...

Papież: małżeństwo chrześcijańskie jest wierne, trwałe i płodne

Kilkanaście małżeństw, które obchodziły jubileusze 25-, 50- i 60-lecia ślubu, uczestniczyło dziś w porannej Mszy papieskiej w Domu św. Marty. Było to dla Papieża okazją do podjęcia w homilii refleksji nad chrześcijańskim małżeństwem. Franciszek mówił o trzech filarach, na których ma się ono opierać. Są to wierność, trwałość i płodność. Te trzy cechy są bowiem istotą relacji Jezusa do Jego Oblubienicy, którą jest Kościół.

Czytaj więcej...

Franciszek: diabeł chce zniszczyć rodzinę!

Diabeł nie chce rodziny, dlatego próbuje ją zniszczyć – mówił dziś Ojciec Święty na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Szatan próbuje wykorzenić z rodziny miłość..

Czytaj więcej...

Rodziny obywatelskie na Marszach dla Życia i Rodziny

Ta niedziela należała do rodzin, rodzin obywatelskich. W ostatnich tygodniach w ponad 120 miastach przeszły Marsze dla Życia i Rodziny, a pierwsza niedziela czerwca była ich dniem kulminacyjnym.

Czytaj więcej...

Trochę nowych statystyk

Według najnowszego sondażu aż połowa polskich matek dzieci w wieku 10-12 lat... płaci im za dobre zachowanie. Wiele z nich za często krzyczy na dzieci. Zarazem aż 87 proc. chwali je, gdy zrobią coś dobrze.

Czytaj więcej...

Wchodzi karta dużych rodzin. Będą zniżki dla wielodzietnych

Od lipca wejdzie karta dużych rodzin, gwarantująca zniżki na bilety kolejowe, wejścia do muzeów czy na basen dla wielodzietnych. Skorzystają z niej rodziny, mające co najmniej trójkę dzieci.

Czytaj więcej...

omasz Adamek o Conchicie Wurst: Europa odleciała! Promują brodatego dziwoląga z Austrii

Ludzie, obudźcie się! Jak nie będziemy bronić wartości, to będą wypaczenia. Nasze dzieci będą patrzeć na takie rzeczy. Ja sobie nie wyobrażam takiej Polski - tak zwycięstwo Conchity Wurst w konkursie Eurowizji skomentował Tomasz Adamek.

Czytaj więcej...