jtemplate.ru - free extensions for joomla

Franciszek: diabeł chce zniszczyć rodzinę!

Diabeł nie chce rodziny, dlatego próbuje ją zniszczyć – mówił dziś Ojciec Święty na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Szatan próbuje wykorzenić z rodziny miłość..

Franciszek spotkał się na Stadionie z 50 tys. uczestników kongresu Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Słowa o próbach diabła były odpowiedzią na świadectwo jednej z rodzin.

Rodzina ta podzieliła się swoim przeświadczeniem o tym, że Jezus pomaga im odkrywać piękno małżeństwa, budować je na dialogu i wzajemnym przebaczeniu.

„Ta siła jest bardzo potrzebna w czasach tak powszechnych ataków na jedność rodziny” – mówili Papieżowi członkowie tej rodziny.

„Rodziny są Kościołem domowym, w którym wzrasta Jezus. Rośnie w miłości małżonków, wzrasta w życiu dzieci” – powiedział z kolei Franciszek.

„Dlatego właśnie nieprzyjaciel tak bardzo atakuje rodzinę: diabeł jej nie chce! Próbuje ją zniszczyć, stara się wykorzenić z niej miłość. Rodziny są Kościołem domowym. Małżonkowie, tak jak wszyscy, są grzesznikami, ale pragną iść do przodu w swej wierze, płodności, w dzieciach i wierze swych dzieci.

Niech Pan błogosławi rodzinie, niech uczyni ją silną w tym kryzysie, w którym diabeł chce ją zniszczyć” – kontynuował Ojciec Święty.

 

źródło: fronda