Jacek Pulikowski rekolekcje

23 Views Comment Off
Jacek Pulikowski rekolekcje
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Szkoły pełne narkotyków

Co trzeci uczeń przyznaje, że w szkole zażywa się narkotyki – pisze poniedziałkowa „Rzeczpospolita”. Dodatkowo więcej jest przestępstw z tym związanych. ZOBACZ RAPORT

Jak wynika z raportu NIK, do którego dotarła „Rzeczpospolita”, szkoły nie dają skutecznego odporu rosnącemu zagrożeniu narkotykami.

– W Polsce jest budowany system profilaktyki narkotykowej, ale jakość zajęć prowadzonych w szkołach
Produkowali w domu amfetaminę. „Urządzenia pracowały pełną parą”
Dwaj mieszkańcy…

jest wciąż niewystarczająca. Zbyt często profilaktyka ogranicza się do lekcji wychowawczych prowadzonych przez nieprzeszkolonych w tym zakresie nauczycieli – mówi gazecie prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Izba wzięła pod lupę m.in. 32 szkoły.

Widzieli i co dalej?

„Rzeczpospolita” pisze, że ponad 30 proc. uczniów było świadkami tego, jak ktoś w szkole zażywa narkotyki lub o takich procederze słyszało. 17 proc. badanych widziało, jak narkotyki były sprzedawane ich kolegom. W ankietach przebadanych zostało ponad 11,5 tys. uczniów. O problemie narkotyków mówią też nauczyciele. Co trzeci z nich przyznał, że w miejscy swojej pracy narkotyki są problemem.

„Rzeczpospolita” przytacza dane policji, z których wynika, że w 2012 r. w szkołach podstawowych i gimnazjach doszło do 800 przestępstw narkotykowych.

Spośród placówek zbadanych przez Izbę do co trzeciej co najmniej raz wzywano policję właśnie z powodu narkotyków.

słowa kluczowe: sesja kana, dla brata wiersz, fireproof, poradnia małżeńska poznań fredry, katolicka poradnia psychologiczna warszawa, duszpasterstwo rodzin lublin, rekolekcje małżeńskie czechowice, dziecko ze zdrady żony, kryzys ojcostwa, piwo hello kitty

Pozostałe artykuły o szkole i nauce:

About the author

Related Articles

Nowa Sonda:

Czy kursy językowe za granicą na przykład w USA musza być bardzo drogie?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Nowości: