jtemplate.ru - free extensions for joomla

Bella
Zasadnicza część filmu obejmuje 24 godziny z życia głównych bohaterów. José i Nina pracują w restauracji Manny'ego. Pewnego dnia Nina nie przychodzi do pracy - dowiaduje się, że jest w ciąży. Manny jest wściekły. Postanawia ją wyrzucić. José, jego własny brat, opuszcza swoje stanowisko i pomaga Ninie. Znajduje dla niej nową pracę, zaprasza do swojego domu. Okazuje się, że José był dobrze zapowiadającym się piłkarzem. Spowodował jednak wypadek i śmierć małej dziewczynki. Pomagając Ninie i jej nienarodzonemu dziecku (tytułowa Bella) chce naprawić szkody, które spowodował.

Za ten obraz Alejandro Gomez Monteverde otrzymał Nagrodę Publiczności za najlepszy film na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2006. Natomiast odtwórca głównej roli, Eduardo Verástegui, 2 marca 2010 r. odebrał Nagrodę im. Matki Teresy z Kalkuty, przyznawaną za działania w obronie życia. Po wręczeniu nagrody powiedział, że Bella zmieniła życie około 300 kobiet, które po obejrzeniu filmu zdecydowały się nie dokonywać aborcji
--
Meksykański aktor Eduardo Verástegui – główna postać i współproducent filmu „Bella” – otrzymał 2 marca Nagrodę im. Matki Teresy z Kalkuty, przyznawaną za działania w obronie życia. Wręczył ją w siedzibie Parlamentu Włoskiego Carlo Casini, przewodniczący Komisji Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego, stojący również na czele włoskiego Ruchu na rzecz Życia.
Przekazując nagrodę deputowany wyjaśnił, że Parlament Europejski przyznaje co roku Nagrodę im. A. Sacharowa w dziedzinie wolności sumienia, nie zajmuje się jednak osobami walczącymi w obronie życia i rodziny. W tej sytuacji europejskie ruchy na rzecz życia postanowiły ustanowić  nagrodę, noszącą imię albańskiej zakonnicy, niestrudzonej obrończyni życia, aby uczcić tych, którzy wspierają życie i naturalną rodzinę.
W tym roku wybór padł na film „Bella”, opowiadający o miłości i pokonywaniu trudności dzięki narodzinom dziecka. Obraz zdobył już „People’s Choice Award” (Nagroda Wyboru Ludu) na międzynarodowym festiwalu filmowym w Toronto.
Carlo Casini, który jest także przywódcą Demokratycznej Unii Centrum, odniósł się do ustawodawstwa aborcyjnego w swym kraju. Zaznaczył, że „wartość życia i macierzyństwa jest najmniejszym wspólnym wyznacznikiem, jednoczącym wszystkich”, dlatego „należy pomagać kobietom, które w czasie ciąży są samotne i przeżywają różne trudności”.
Obecny na uroczystości wręczenia nagrody Pierferdinando Casini, były przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych, stwierdził, iż „należy popularyzować ten film, gdyż żadna osoba myśląca nie może czuć się zraniona przez jego przesłanie, które nie jest ideologiczne, ale bardzo poruszające”.
Marco Tarquinio, dyrektor dziennika włoskiego episkopatu „Avvenire”, zauważył, że „Bella” sławi „zgodę w rodzinie”. „Samotność to śmierć, a ze związku między ludźmi rodzi się życie” – dodał.
Włoska spółka kinematograficzna „Lux Vide”, która kupiła prawa do filmu, zapowiedziała, że po rozpowszechnieniu go w salach kinowych zostanie on również wyemitowany w sieci telewizyjnej RAI.
Odbierając nagrodę Eduardo Verástegui powiedział, że „Bella” zmieniła życie zarówno jego, jak i wielu innych osób. Jego zdaniem, co najmniej 300 dzieci, które miały zostać zabite w łonach matek, mogły się urodzić, gdy ich matki obejrzały ten film. Aktor, znany od kilku lat ze swego zaangażowania w obronie życia, nawiązał również do toczącej się obecnie w Meksyku publicznej dyskusji na temat aborcji. Przypomniał, że 18 spośród ponad 30 stanów tego kraju uznało w swych konstytucjach prawo do życia od poczęcia.
Magazyn Familia